اولین دوره مسابقه ملی نقدنویسی بر معماری، مرمت و شهر

photo_2016-07-22_20-44-25
اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی معماری، مرمت و شهرسازی ایران برگزار می کند:
“اولین دوره مسابقه ملی نقدنویسی بر معماری، مرمت و شهر”
مهلت ارسال چکیده: ۱ تا ۱۴ مردادماه ۱۳۹۵
مهلت ارسال اصل مقاله: ۱ تا ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۵
به نفرات اول تا سوم در هر سه حوزه معماری، مرمت و شهرسازی جوایزی از سوی اتحادیه اهدا خواهد شد.
اطلاعات تکمیلی و نشانی درگاه اینترنتی مسابقه برای ثبت نام و ارسال مقالات، در کانال مسابقه اعلام خواهد شد.
نشانی کانال مسابقه:
@naghdnevisi
https://telegram.me/naghdnevisi
چندی است که تفکر نقادانه به معماری، در کلاس های دو یا سه واحدی دانشگاه ها از قبیل نقد معماری یا معماری اسلامی یا… به طور کج دار و مریز توسط استادان توانمند و دلسوز با دانشجویان تمرین می شود. اما این تمرین ها معمولا بیش از این که گریز کوچکی به وادی نظر و نگارش در حوزه معماری باشد، در ایجاد انگیزه عمومی دانشجویان در این زمینه چندان موثر نمی افتند و این کلاس ها، در سایه واحدهای “طرح معماری”، به عنوان “دروس اصلی” رنگ می بازند.
هیات مدیره اتحادیه معماری مرمت و شهرسازی ایران، به عنوان بخش تصمیم ساز دانشجویی وزارت علوم، در حوزه فعالیت های آموزشی و علمی معماری، مرمت و شهرسازی، قصد دارد برای بهبود جایگاه این مهم در عرصه آموزش معماری، شهرسازی و مرمت کشور، گام بردارد. لذا برگزاری مسابقه یی را ترتیب داده است که بتواند پایگاه نظری تفکر معمارانه را در میان جامعه دانشجویی و حرفه ای معماری، مرمت و شهرسازی در کشور تقویت نماید. اولین دوره مسابقه سالانه نقد نویسی بر معماری، مرمت و شهر، تابستان سال جاری برگزار می گردد.
از شما دانشجویان علاقمند دعوت می‌کنیم، در ترغیب و تشویق دوستان خود برای استفاده از این فرصت بکوشید. باشد که به یاری هم، بزرگ ترین تمرین ملی نگارش در حوزه معماری، مرمت و شهرسازی را رقم زنیم.
در زیر، برخی ملاحظات شکلی و محتوایی برای نگارش مقالات مورد نظر هیات داوران مسابقه ارائه می‌گردد.
الف) محورهای مسابقه:
۱- نقد مصداق: نقدهای معطوف به یک بنای موجود، برنامه اجرا شده شهری یا منطقه‌ای، طرح اجراشده مرمت یک بنا یا مجموعه، فرآیند مدیریت و تصمیم‌سازی در یک پروژه اجرا شده.
و نیز مقایسه دو مصداق در هر موردِ ذکر شده.
۲- نقد نظری: نقدِ نقد، نقد نظریه یا کتاب حوزه مربوط به «معماری، مرمت و شهر»، نقد آموزش، نقد بینامتنی ( مثال: نقد ناظر بر حوزه میانرشته‌یی معماری و جامعه‌شناسی، تاریخ یا روان شناسی و…)
*لازم است نگارنده محترم، در مقدمه خود، مختصرا به روش و مبانی نظری نقد خود اشاره کنند. (برای مثال: نقد اثر از طریق خود اثر)
ب) از شرکت‌کنندگان عزیز خواهشمندیم چکیده مقاله خود را در ۳۰۰-۵۰۰ کلمه و اصل مقاله را در ۳-۷ صفحه ارائه فرمایند.
پ) فونت مورد نظر B-nazanin با سایز ۱۲ می‌باشد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *